Збереження кожного зуба

нашим пацієнтам

05

Імплантація

Іплантація: міфи та реальність

10Міф 1

«Дуже боляче»

Реальність

Встановлення імпланта давно перестало бути болісним – досить одного уколу (анестезії). Всупереч поширеній думці кісти щелепи, в яких встановлено імплант, не мають нервових рецепторів, і тому боліти не можуть. А новітні технологічні рішення дозволяють звести до мінімуму хворобливі відчуття і надалі.

Міф 2

«Дуже високий ризик відторгнення імпланту

Реальність

Ризик відторгнення імпланту надзвичайно малий – в середньому , це 3% випадків. Абсолютне число імплантів успішно приживаються і виконуються свої функції в осіб, відносно здорових, без тяжкої патології ендокринної систему та обмінних порушень. Імплантуючі конструкції виготовляються з біологічно інертного матеріалу, що забезпечує ефективне зростання з кістковою тканиною.

Міф 3

«Імплант можна встановлювати не всім , надто багато протипоказів.

Реальність

Тимчасовим протипоказом є вагітність. З трохи більшою обережністю до імплантації потрібно підходити пацієнтам із системними захворюваннями внутрішніх органів (цукровий діабет, гіпертонія), а також тим, у кого є шкідливі звички. При правильному веденні пацієнта після операції навіть у випадках тяжкої форми цукрового діабету всі імпланти приживаються і добре функціонують.

08

Міф 4

«Імплантація – це нескінченно довго»

Реальність

Сама установка імпланта відбувається за один сеанс і займає близько 20-30 хвилин. Стандартний період приживлення імпланту становить від 3-х до 8 місяців, по закінченню якого лікар приступає до виготовлення постійної коронки на імплант. При цьому, завдяки сучасним технологіям, в багатьох випадках на імплантат може бути відразу ж встановлена тимчасова коронка. Термін служби імплантів практично довічний, саме тому можна трохи потерпіти для того, що на все життя отримати нові красиві зуби.

Міф 5

«Поки приживаються імпланти, пацієнт ходить без зубів, або з некрасивими «залізяками» в роті»

Реальність

Вирішити естетичні питання на період приживлення імплантів можна з використанням тимчасових протезів ( вони можуть бути як знімними, так і незнімними), які закривають дефект зубного ряжу і дають людині можливість жити повноцінним життям. Такі протези можуть бути пластмасові або металокерамічні.

08

Міф 6

«Імплантація – це дуже дорого»

Реальність

Так, вартість установки імпланта відносно висока, але насправді, вартість протезування на імплантаті одного втраченого зуба наближається за вартістю містка з трьох коронок на цей же зуб. Більше того, оплата установки імпланта – це , так звана, «разова оплата». Успішно встановлений імплант більше не вимагає ніяких витрат, крім купівлі зубної пасти. А термін служби імплантату практично необмежений.

Міф 7

«Пацієнтам похилого віку не можна встановлювати імпланти»

Реальність

Вік не є протипоказанням для імплантації. Фактором ризику є захворювання обміну речовин, важкі форми серцево-судинних захворювань, дифузні захворювання з’єднувальних ткани та інше. При цьому , після відповідної корекції здоров’я фахівцями загального профілю, імплантація є можливою.

Міф 8

«Імпланти можуть викликати біль і спровокувати захворювання».

Реальність

Знову критично поглянемо на протези: вони можуть бути причиною проблем. Навіть якщо вони встановлені і підігнані цілком пристойно, біль вони все ж можуть викликати. Погано підігнані протези можуть викликати різні ускладнення через постійне подразнення ясен. Імпланти, як правило, не створюють жодної з цих проблем. Успішно працюючі імпланти не заподіюють біль , не викликають запалень.

06

Міф 9

«Імпланти можуть зруйнувати кістку»

Реальність

Імпланти не можуть зруйнувати кістки.

Насправді все навпаки – імпланти запобігають «усиханню» кісткової тканини і стимулюють ріст кістки. Єдиний момент пов’язаний з руйнуванням кістки з причини імпланта, відноситься до ускладнень проведеної операції. Цей випадок має місце, якщо надовго залишити в щелепі «неприйнятий» імплант.

Такі випадки надзвичайно рідкі, більше того, цього ускладнення можна уникнути, якщо регулярно відвідувати стоматолога для огляду порожнини рота, що повинно відбуватися незалежно від імплантів в роті.